Pērn Veselības centra 4 (VC4) Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikā nagu sēnītes ārstēšanā sāka pielietot diodes lāzeri, kas nepilna pusgada laikā ieguva augstu novērtējumu gan speciālistu, gan pacientu vidū. Ņemot vērā lielo pieprasījumu un pozitīvos rezultātus, šīs lāzerprocedūras tagad ir pieejamas arī - skaistuma klīnikā 4. Dimensija un VC4 Pēdu centrā.

Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā naga slimība - to novēro vairāk kā 50% gadījumos starp visiem izmainītiem nagiem. Tā kā process parasti ir nesāpīgs un vairāk traucē estētiski, šī slimība nereti tiek atstāta novārtā un neārstēta, it īpaši, ņemot vērā faktu, ka tā ne tikai grūti padodas ārstēšanai, bet arī pati ārstēšana ir dārga. Tomēr kāju nagu sēnīte pati no sevis neizzūd un ir ļoti lipīga. Sēnīšu infekcija izplatās gan tieša kontakta ceļā, gan netieši - saskaroties ar inficētiem priekšmetiem- dvieļiem, apaviem, šķērēm utt..

„Kaut arī izklausās bezcerīgi, sēnīti ir iespējams izārstēt! Bet jārēķinās ar pašdisciplīnu, ilgstošu procesu un vēl citiem šķietamiem sīkumiem. Patīkams jaunums ir tas, ka mūsdienu nagu ārstēšana nav saistīta ar naga noņemšanu. Jau vairākus gadus nagu sēnītes ārstēšanai izmanto jaunas lāzertehnoloģijas. Viens no lāzeriem, kuru izmanto pretsēnīšu terapijai ir diodes lāzers, kas tagad pieejams arī Latvijā. Salīdzinoši ar iekšķīgi lietojamo medikamentozo terapiju lāzerterapija izmaksu ziņā nav dārgāka, kā arī tai ir citi pozitīvi aspekti,” atzīst VC4 Pēdu centra dermatoloģe Marina Mihailova.

Lāzerterapija ieteicama pacientiem, kuriem ir pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem; problēmas ar aknām un nierēm vai kuņģa - zarnu trakta slimības. Tāpat šo lāzerterapiju vēlams izvēlēties, ja ir neiespējama pretsēnīšu sistēmiska terapija mijiedarbības dēļ ar citiem medikamentiem; rētainas naga audu izmaiņas, kas apgrūtina zāļu piegādi sēnītes skartajām zonām; citas neefektīvas terapijas gadījumos. Kā pirmo izvēles terapijas metodi to pielieto arī bērniem.Lāzera enerģija audos pārveidojas siltumā, izraisot audu temperatūras paaugstināšanos (hipertermiju) līdz 45 Cº. Pie tādas temperatūras notiek neatgriezeniskas izmaiņas sēnīšu šūnās. Lāzers nebojā apkārtējos audus un neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Lāzerterapijas veikšanai nav īpaši ierobežojumi, to var pielietot visiem sēnītes veidiem. Tomēr tā kā šis lāzers pozitīvu rezultātu sniegs tikai sēnītes gadījumā, pirms lāzerterapijas uzsākšanas svarīgi veikt analīzes- gūt apstiprinājumu sēnītes infekcijai un noteikt tās veidu, lai pielāgotu nepieciešamo lāzerprocedūru skaitu un atbilstošu medikamentozu terapiju. Procedūra vidēji aizņem 20- 30 minūtes un parasti nepieciešamas 3 ārstēšanas reizes ar 6- 8 nedēļu intervālu. Parasti kāju nagu struktūra pilnībā atjaunojas 6 līdz 12 mēnešu laikā, bet roku- 4 līdz 9 mēnešu laikā. Labāka efekta sasniegšanai pirms lāzerterapijas vēlams veikt ārstniecisko pedikīru. Ātrāka un noturīgāka efekta sasniegšanai ārstēšanās laikā lāzerterapiju var apvienot ar iekšķīgi lietojamiem medikamentiem.

Tikai kompleksi!

Lai ārstēšanās būtu sekmīga, vispirms jāapmeklē ārsts - dermatologs, kurš veiks nepieciešamās analīzes un sastādīs ārstēšanās plānu. Ārstēšanas ilgums atkarīgs no tādiem faktoriem kā sēnītes veida, bojājuma apjoma, cilvēka vispārējā veselības stāvokļa, kā arī tā, cik atbildīgi un rūpīgi tiek ievēroti visi ārsta norādījumi un higiēnas prasības. Papildus iekšķīgai preparātu lietošanai vai lāzerterapijai obligāti jāveic lokālā terapija (smēres, speciālas nagu lakas), ārstnieciskais pedikīrs un citas profilaktiskas darbības.

VC4 skaistuma klīnikas 4. Dimensija dermatoloģe, triholoģe uzsver: „Sēnītes ārstēšanai jābūt kompleksai! Veicot tikai vienu no šīm darbībām, visticamāk rezultāta nebūs. Medikamentu izvēle jāuztic ārstam- dermatologam, kā arī pedikīru jāveic pie podologa, kuram ir medicīniska izglītība un, kurš strādā sadarbībā ar dermatologu. Turklāt VC4 un tā struktūrvienībās visus ārstu darbarīkus un instrumentus dezinficē īpašā, modernā autoklāvā. Tā kā sterilizācijas procesam tiek sekots līdzi ar izdrukas palīdzību un tā laikā norit vairākas pārbaudes, tiek nodrošināta absolūta sterilitāte un drošība.”

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai