Kristap, straujiem soļiem tuvojas viens no visu laiku gaidītākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas basketbola vēsturē – mūsu pašu mājās rīkotais Eiropas čempionāta vīriešiem basketbola grupas posms. Ažiotāža ir milzīga! Kādas ir sajūtas pirms tik liela notikuma?
Sajūtas ir ļoti patīkamas, tajā pašā laikā, ir milzīga atbildība pret sevi un Latvijas basketbola līdzjutējiem, kuru noteikti būs ļoti daudz. Notikums ir unikāls un Latvijā nebijis, visi spēlētāji to gaida un gatavojas ar milzīgu pašatdevi un koncentrēšanos.
...
Grupu izloze ir bijusi ļoti veiksmīga. Kā vērtējat Latvijas izlases izredzes un kādi būtu komandu mērķi?
Protams, “uz papīra” grupa izskatās vājāka nekā pārējās, bet nu jau labu laiku Eiropā basketbolu māk spēlēt pilnīgi visi, tāpēc es ļoti ceru, ka izdosies pretinieku atbilstoši novērtēt un netraucēs pārlieku liela pašpārliecinātība. Mūsu pirmais mērķis ir tikt ārā no grupas. Uz to arī koncentrējamies!
Pēdējā laikā bieži nākas dzirdēt – Rio! Cik, jūsuprāt, tas mums ir reāli sasniedzams?
Manuprāt, tas skan ļoti skaļi! – Sāksim ar veiksmīgu pirmo spēli pret Belģiju!
Diemžēl, sagatavošanās posms nerit bez traumām. Arī Jums ir sanācis izlaist dažas pārbaudes spēles. – Gribētos cerēt, ka tās nav kādu traumu sekas?
Nē, par laimi tās bija vien atslodzes dienas.
Kāda situācija ir ar pārējiem izlases kandidātiem? Vai visi ir daudz maz veseli un gatavi čempionātam?
Ir mikrotraumas, protams, bez tām neiztikt. Pašā sākumā daži spēlētāji izkrita ārā nopietnāku traumu dēļ, bet šobrīd viss ir normas robežās.
Jūsu karjera ir izvērtusies ļoti sekmīga – septembrī Jums būs jau ceturtais finālturnīrs. Pēc jūsu novērojumiem, kādas ir visizplatītākās traumas basketbolistiem?
Nedaudz precizēšu, šis būs mans piektais turnīrs! – Ar izplatītākajām traumām tas ir ļoti individuāli, bet visbiežāk tās ir potītes, ceļu vai muguras traumas.
Vai Jums ir sanācis traumu profilaksei lietot kādu no īpaši sportistiem atbilstošajiem produktiem – kompresijas zeķes, ortozes vai zolītes?
Jā, lai mazinātu traumu risku un slodzi kājām, gan treniņos, gan spēļu laikā labprāt velku sporta kompresijas zeķes. Tās ir ļoti ērtas – stimulē muskulatūras darbību, mazina kāju nogurumu un palīdz fiksēt pēdu, aizsargā Ahilleja cīpslas zonu.
Jūsu ilgajā karjerā, droši vien, būsiet izmēģinājis ļoti daudz dažādu zīmolu zeķes. Kurām Jūs dodat priekšroku šobrīd?
Mans atklājums ir Vācijā ražotās zīmola Bauerfeind zeķes! Tās rada tiešām jūtamu kompresijas spiedienu uz kājām un uzlabo asinsriti. Patīkami, ka šīm zeķēm ir anatomiski pielāgota forma un efektīvi amortizējošās zonas. Turklāt man patīk arī dizains.
Kristap, vai Jūs zinājāt, ka gandrīz 400 olimpieši no 54 valstīm (piedalījas 88 valstis), izmantoja tieši Bauerfeind produkciju arī 2014. gada Soču Olimpiskajās spēlēs un to sagatavošanās posmā?
Kaut ko tādu biju dzirdējis, un tas mani nemaz neizbrīna – lai lieliski nostartētu un sasniegtu maksimālo rezultātu sportistiem jābūt izcilā fiziskajā formā, tādēļ traumatismu jāsamazina līdz minimumam.
Ko Jūs varētu ieteikt jaunajiem censoņiem Jūsu pārstāvētajā sporta veidā kā labākos paņēmienus veselības saudzēšanai un traumatisma samazināšanai?
Pirmkārt, jāsāk ar to, ka jaunībā jānodarbojas ar dažādiem sporta veidiem. Ķermenim jābūt universālam! Vēlāk jāpievērš uzmanība pareizam uzturam, stiepšanās vingrinājumiem un pats galvenais, bet, manuprāt, visgrūtākais ir katru dienu ievērot un darīt vienas un tās pašas lietas daudzu gadu garumā. Respektīvi, jābūt pārdomātam treniņu grafikam un metodikai.
Gribētos Jums un visai Latvijas izlases komandai novēlēt sasniegt, tik ļoti iekāroto mērķi – iegūt ceļazīmi uz Rio Olimpiskajām spēlēm!